Mobilné tiesňové volanie

Mobilné tiesňové volanie

Bezpečne vždy a všade

Rýchla pomoc kdekoľvek

Či ste doma, v záhradke, na prechádzke, pracujete v rizikovom povolaní alebo brázdite okolie, hory pešo či na bicykli chcete sa cítiť všade bezpečne? Práve pre vás je potom určený tento malý prístroj, ktorý môže fungovať ako telefón (volania na predvolené čísla), ale v prípade neočakávanej situácie vás môže zachrániť. Stačí stlačiť červené tlačidlo uprostred a okrem hlasového spojenia s dispečingom ASSR vieme okamžite vašu aktuálnu polohu. Stratili ste sa? Potrebujete pomoc a neviete presne kde sa nachádzate? Žiadny problém. My vám pomôžeme. Pomôžeme vám nájsť cestu späť alebo k vám pošleme pomoc.

Mobilné tiesňové volanie je systém, ktorý umožňuje ľuďom v núdzi, v život ohrozujúcich situáciách vyvolať tiesňové volanie z akéhokoľvek miesta, na ktorom sa práve nachádzajú. Nemusia mať poruke telefón, nemusia vytáčať žiadne číslo.

Ako to funguje?

Princíp mobilného tiesňového volania je veľmi jednoduchý. Prístroj obsahuje SIM kartu ktoréhokoľvej operátora mobilnej telefónnej siete. Jednotlivé tlačidlá na prístroji môžu mať prednastavené telefónne číslo a jednoduchým stlačením zvoleného tlačidla dôjde k hlasovému spojeniu, ako pri bežnom mobilnom telefónnom prístroji.

Červené tlačidlo uprostred je určené na vyvolanie alarmu pri akejkoľvek krízovej situácii a pri jeho stlačení dôjde jednak k hlasovému spojeniu s dispečerom ASSR a zároveň sa na mape zobrazí aktuálna poloha prístroja, vďaka čomu vie dispečer zabezpečiť veľmi rýchlo adekvátnu pomoc priamo na miesto, kde sa klient nachádza, bez toho, aby musel klient zložito vysvetľovať svoju polohu.

Pre koho je prístroj určený?

Pre starších, či mladších, ktorí sa chcú cítiť bezpečne v záhradke, na prechádzke lesom, na chate.

Pre vyznavačov akýchkoľvek outdoorových aktivít, turistov, horolezcov, cyklistov, hubárov.

Pre rizikové povolania – pracovníkov bezpečnostných služieb, obsluhu čerpacích staníc, rizikových výrobných prevádzok a pod.

Inštalácia do vozidiel