Pomáhať na Filipíny idú aj Slováci. Do postihnutej krajiny odlieta samaritánsky prieskumný tím

Pomáhať na Filipíny idú aj Slováci. Do postihnutej krajiny odlieta samaritánsky prieskumný tím
14. novembra 2013 Asosiácia samaritánov Slovenskej republiky

Asociácia samaritánov Slovenskej republiky, v spolupráci s rakúskymi samaritánmi organizujú pomoc pre Filipíny postihnuté obrovským tajfúnom Haiyan. Dnes odlieta do postihnutej krajiny trojčlenný samaritánsky Prieskumný tím, ktorého členom bude aj predseda ASSR Renáta Penazzi.

Na mieste bude tím zisťovať možnosti nasadenia ďalšej pomoci, konkrétne medicínskeho tímu a tímu pre prípravu pitnej vody. Na základe informácií Prieskumného tímu, budú pripravené na nasadenie uvedené tímy, prvý s predpokladaným odletom do postihnutej krajiny 21.novembra, s dĺžkou pobytu sedem až desať dní a druhý, s plánovaným odletom 28.novembra.

Slovenská samaritánska jednotka rýchleho nasadenia, predovšetkým jej medicínsky tím je práve uvedený do pohotovosti a pripravuje sa na možný výjazd. Medicínsky tím bude zložený z jedného lekára a štyroch záchranárov, s kompletným potrebným medicínskym vybavením.

Slovenskí samaritáni zasahovali už v minulosti, ako mobilná medicínska jednotka, na zemetrasením postihnutom Haiti v roku 2010, kam pricestovali dvanásti po zemetrasení a počas štyroch týždňov svojho pôsobenia ošetrili cca 2 100 pacientov.

Zdroj: Dnes24.sk