Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/as-sr.sk/public_html/wp-content/plugins/swift-framework/includes/options/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Zažila som minimum spánku, no pocit šťastia bol oveľa silnejší - Asociácia samaritánov Slovenskej republiky

Zažila som minimum spánku, no pocit šťastia bol oveľa silnejší

Zažila som minimum spánku, no pocit šťastia bol oveľa silnejší
1. apríla 2020 Martina Dovjaková

Bola sobota 28.3.2020 a ja som vycestovala v mene ASSR do karanténneho zariadenia na Donovaloch.  Bola to moja premiéra, takže som nevedela čo mám čakať. Jediné, čo som vedela bolo to, že chcem pomôcť.

Na miesto  som prišla v sobotu večer a hneď mi boli vysvetlené postupy a pravidlá, ktorými som sa riadila po celý čas strávený v stredisku. Nedostala som sa do kontaktu s repatriantmi, pretože všetky záležitosti, ako bola strava, príjem osôb, odber vzoriek a prepúšťanie klientov s negatívnymi výsledkami, mali na starosti členovia HaZZ. Mojou úlohou bolo starať sa o evidenčný systém, asistovať pri dezinfikovaní predmetov, podávať denné správy vedeniu ASSR a podobne. Veľa ľudí si možno myslí, že to nemohla byť náročná práca a určite som si tam viac oddýchla ako pracovala. Môžem povedať, že som toho veľa nenaspala, ale to mi vôbec nevadilo, pretože som tam prišla z iného dôvodu. Chcem vyzdvihnúť aj úžasnú prácu príslušníkov HaZZ, pracovali veľmi profesionálne a každý deň sa snažili vylepšiť systém, ktorý už tak fungoval veľmi dobre. 

Karanténne stredisko na Donovaloch nemá takú veľkú kapacitu ako napríklad Gabčíkovo, ale viem si predstaviť,  koľko práce majú v týchto zariadeniach. S istotou viem povedať, že všetci zamestnanci a dobrovoľníci sa snažia robiť maximum. Predtým ako sa budete sťažovať na priestory, stravu alebo budete písať negatívny komentár, zamyslite sa nad tým, ako veľa pre vás robia a mnoho z nich dobrovoľne bez nároku na plat.  Chcem sa  poďakovať členom ASSR za to, že som tiež mohla priložiť ruku k dielu. Samozrejme, že sa v najbližšej dobe chystám znova pomôcť v karanténnych strediskách.

Veľmi si vážim prácu, ktorú robia a uvedomujem si ich každodenné stopercentné nasadenie.  Keďže sa otvárajú nové karanténne zariadenia a dobrovoľníkov je stále málo, budeme veľmi radi za každého jedného  z vás. Ak máte záujem stať sa členom ASSR, v tomto odkaze sú všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť: http://www.as-sr.sk/ako-sa-stat-clenom/ . V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese info@as-sr.sk