Mikulášsky vláčik 2018 v Tirolsku

Mikulášsky vláčik 2018 v Tirolsku
20. decembra 2018 Jakub Liščinský

Rakúski samaritáni už po devätnásty krát usporiadali, pre samaritánske organizácie z Rakúska a ďalších Európskych krajín, počas adventného víkendu výlet do krásneho mesta Kufstein v Tirolsku. Akcie sa zúčastnilo okolo 700 sociálne znevýhodnených detí z Rakúska, Slovenska, Poľska, Bosny a Hercegoviny, Maďarska, Srbska, Lotyška, Litvy, Talianska a Rumunska.

Akcie sa zúčastnili aj slovenskí Samaritáni s 20 deťmi, pod vedením Martina Spišiaka a Rasťa Faturu z Dobrovoľného hasičského zboru Korňa.

A tu už prinášame report našich detí:

Dňa 30.11. 2018 sme vyrazili na podujatie, na ktoré sme sa veľmi tešili. V Žiline pre nás prišiel autobus, s ktorým sme cestovali do Rakúska, Po príchode do Rakúska sme sa ubytovali na hoteli. Hotel sa nám veľmi páčil – to čo sme mali spať, tak sme sa do noci rozprávali. Na druhý deň sme skoro ráno vstali, naraňajkovali sme sa a vycestovali sme Mikulášskym vlakom do mesta Kufstein, v krásnom Tirolsku, kde nás čakal bohatý program a množstvo aktivít, ručné dielne, športové hry, škriatok. Veľmi sme sa zabavili. Po náročnom dni sme sa ubytovali v tradičnom alpskom penzióne a išli sme spať, spali sme super, nakoľko sme boli unavení. Na ďalší deň sme išli na farmu kde nás čakalo nádherné vystúpenie koní (skákanie, jazdy zručnosti a kaskadéri), bol to skvelý zážitok. Na obed sme sa premiestnili opäť do Arény hier, kde nás už očakával Mikuláš, na ktorého sme sa veľmi tešili už od rána. Mikuláš nás obdaroval balíčkami a na pamiatku sme sa s ním aj odfotili. Večer sme sa vlakom vrátili späť do Viedne. Znova sme sa ubytovali v hoteli, navečerali a unavení sme išli spať. Na ďalšie ráno nás čakal návrat domov. Naraňajkovali sme sa, pobalili a vycestovali sme domov spoločne s Poľskými deťmi. Tento výlet bol to pre nás úžasný a nezabudnuteľný zážitok. Ďakujeme rakúskym a slovenským Samaritánom, DHZ Korňa za to, že nám umožnili zúčastniť sa na tejto skvelej akcii a zároveň sa chceme poďakovať aj našim vedúcim.

 

Autor: Sárka Bielčiková, Krúžok mladých hasičov

Foto: Rastislav Fatura, DHZ Korňa